šeštadienis, birželio 30, 2007

Factotum ir Kunčinas

Šį karta keleta citatų iš fimlo ir įžanga į "Kasdiena kaip į karą" - sąryšių neryškinciu ir taip viskas akivaizdu. Tik rekomendacijos nemačiusiems/neskaičiusiems :)

"Amazing how grimly we hold on to our misery, the energy we burn fueling our anger. Amazing how one moment, we can be snarling like a beast, then a few moments later, forgetting what or why. Not hours of this, or days, or months, or years of this... But decades. Lifetimes completely used up, given over to the pettiest rancor and hatred. Finally, there is nothing here for death to take away. "

"If you're going to try, go all the way. Otherwise don't even start. This could mean losing girlfriends, wives, relatives, jobs. And maybe your mind. It could mean not eating for three or four days. It could mean freezing on a park bench. It could mean jail. It could mean derision. It could mean mockery, isolation. Isolation is the gift. All the others are a test of your endurance. Of how much you really want to do it. And you'll do it, despite rejection in the worst odds. And it will be better than anything else you can imagine. If you're going to try, go all the way. There is no other feeling like that. You will be alone with the gods. And the nights will flame with fire. You will ride life straight to perfect laughter. It's the only good fight there is."

"Kad pajustum Visatos alsavimą, viduje kažkas turi krustelti, gal net apsiversti ar susijaukti. Nereikia tam didžios progos ar priežasties, bet vien įsigeidęs to nepajusi. Visata arčiausia naktį, bet paros metas nėra svarbiausia. Netgi mieste. Žaibuoja taip toli, kad net griaustinio negirdėti. Nugrimzta gatvės, kvartalai, ore ištirpsta bokštai ir švyturiai. Ima suktis žvaigždynai, nuo trinties cypia pūkiniai debesėliai. Pasipila aukso, sidabro, nikelio, ketaus lietus - kokios brangios ir puošnios pasipūtusių kometų uodegos! Apstulbintas šitokios didybės, vėl pasijauti kelio dulke. Skaudžiai pagailsta savęs, apmaudu ir dėl savo, dažniausiai įsikalbėto, padorumo. Dangus alsuoja tau į veidą ir darosi pikta, kad gyvenai taip nuobodžiai, teisingai ir bailiai. Kosminės nevilties akimirka net nugalėtojai supranta, kad visos pergalės beprasmės, o kovos už jausmus - pralaimėtos. Net jeigu jos ir tęstųsi, rankos nusvirtu - juk jau išvydai, kuo visa tai baigiasi - ugnies jūra ir milijonus metų vėstančiais pelenais.

Retos šitokios akimirkos. Kažkas aukštesnis už mus sutvarkė, kad jų didybė, ir siaubas pasimirštų, kad paliktu tik nejauki tų akimirkų nuojauta. Tokį atsikvošėjimą įpratau vadinti civilizacija ir pažanga - ilgainiui saviapgaulė darosi rafinuotesnė ir įvairesnė. Trumpa akistata baigiasi ir pasaulio sąvartyne iškart atsiranda begalė neatidėliotinų reikalų. Ne kiekvienam tokia akistata pažadėta ir duota. Bet tik tuomet stulbinančiai ryškiai nušvinta visas kratus, vingiuotas ir be galo stichiškas kelias, kurį įpratome vadinti gyvenimu."


Jimi Hendrix - Third Stone From The Sun Lyrics

Oh strange beautiful grass of green
with your majestic silken scenes
Your mysterious mountains
I wish to see closer
May I land my kinky machine

Although your world wonders me
with your majestic superior cackling hen
Your people I do not understand
So to you I wish to put an end
And you'll never hear surf music again


1 komentaras:

Anonimiškas rašė...

http://markonzo.edu conservative http://newassignment.net/user/helzberg_diamond http://site.knaanmusic.com/profiles/blogs/ashley-furniture-locations http://jguru.com/guru/viewbio.jsp?EID=1534491 http://jguru.com/guru/viewbio.jsp?EID=1534482 chennai